E martë, 29/09/2020, 20:12
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Agonitë e vdekjes
Agonitë e vdekjes
 
 
Po ndij' dhimbt' që më molisin
Me shpatën e lodhjes , plogështisë
E dy syvet qe shikimin ngrisin
Lart epitafit , varrit të lumnisë

Po ndij' pëshpëritjet e zogjëvet të zisë
Kobin shtëpis që i ndjellin
Edhe hapat e engjujve te bardhë po ndij
Caktimin e Perëndisë që po më sjellin

Ah dhe ni dorë të fort ta kisha
Ta mbaja veten dhe njiher me të
Të ngrihesha , të vrapoja , si i ri të isha
Po vitet më shkuen e jetë nuk kam më...

Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (23/07/2010)
Klikime: 535 | Ranguar: 5.0/2
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020