E martë, 29/09/2020, 20:23
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Natë me shi
Natë me shi
 
 
Sa mirë e ngadalë me oshëtimë bie
I lehtë, i begatë ashtu si i ka hije
Përmbi dhe, nën dhe kudo që arrinë
Sjell shum begati dhe gjith mirësinë

Natën shum të qetë lehtas përkëdhelë
Nektarët ndë lule me ngashërim vjelë
Dhe bie përtokë me shum dashuri
I mirë e i bardhë sonte ardht' ky shi!

Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (11/07/2010)
Klikime: 492 | Komentet: 1 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 1
0
1 selvie   [Entry]
ju lumte shum poezi e bukur per mrekulli

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020