E martë, 29/09/2020, 22:30
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Histori varresh
Histori varresh
 
 
 
Sa qetë e ters më ndillni zogj

Mbi pullaz tek qëndroni edhe të heshtur

Pa frymë më lat mordja u raftë

ç'lajm më sillni apo ini veq mite

 

E kokëvet të padituna tek polemizojnë

Për të kotat fjalë me muej e vite

Për gjurmë gjurmoj po gjurmë nuk gjej

Hekurnajave historitë në plagë që kan prangosur

Me bojërat e gjakta mbështillen pa faj

E epitafet shkruhen me ngjyrna të metalta...

 

Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (12/07/2010)
Klikime: 388 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020