E martë, 29/09/2020, 21:27
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Fuqia e buzëqeshjes
Fuqia e buzëqeshjes
 
 
Di të shkruaj shum e të them pak
Mundohem me brishtësinë e fjalëve të mia
Ta shpreh fuqinë e buzëqeshjes tënde
E gjithë ajo që bluhet në kokën time
Peshon më pak se një grimë e asaj që zihej në zemrën tënde
Po vërtitem botës për të marrë një grimë
Nga nektari që ti more qiejve
Nëse gjurmët tua era I fshin shkretirave
Koha nuk mund ti fshij ato gjurmë zemrave
Mesazhi yt futet në q’do zemër të hapur
E u troket të gjitha zemërave të mbyllura
Qielli po mbanë retë që ne si mbajmë dot
Ndërsa ne kemi marrë mbi supe emanetin
Që se mban toka as qielli
Barrë e rëndë mbi supe të brishta
Vetëm nektarë I Bujarit na ushqen zemërat
Derisa të na shuhen emrat…

Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (04/07/2010)
Klikime: 494 | Ranguar: 5.0/2
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020