E martë, 29/09/2020, 22:36
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Mos e mohoni Atë
Mos e mohoni Atë
 
 
Mjerë për ju që ju lindi nana dhe jetoni
Dhe mjerë për ju që lindni fëmij' e i gëzoni
Lëvizeni e lëvizni deri sa frymoni përmbi dhe
E nuk e dini q'ju shtyu në lëvizje dhe pse?
E nuk e dini se ç'shkak ju shtyu me jetue
As nuk lodheni shkakun me kërkue
Rrugës për te Zoti hapat mbrapsht i ktheni
Po nga do që veni ju Zotin e gjeni
Shkakun e pa shkak që q'do gjë shkakton
Të Parin e Pafillim e të Pafund që ekziston
ç'thua kush i mba sendet në gjithësi
Që sillen e sillen me shum saktësi
Pa mend edhe shpirt që të gjitha jan
Veq Zotit Të Madh askush nuk i mbanë...


 

Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/06/2010)
Klikime: 456 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020