E premte, 19/07/2024, 06:48
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Tregime

Artikuj në kategori: 99
Artikujt e shfaqur: 25-36
Faqet: «- 1 2 3 4 5 ... 8 9

Radhit sipas:: Data · Emri · Votat · Komentet · Shikimet

Nuk dëshiroj ta quaj veten të konvertuar-ishte më shumë se kjo, sikur unë vendosa se ky ishte momenti kur jeta ime do të drejtohej përpara. Supozoj se kjo ishte arsyeja pse disa njerëz e përdorin termin rikthim. Unë vetëm dëshiroj të mendoj se përfundimisht e realizova atë që e kisha besuar gjithë kohën...

Tregime | Views: 577 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/08/2010 | Comments (0)

Dr. Ingrid Mattson është një e konvertuar kanadeze. E lindur dhe e rritur në Ontario të Kanadasë në një familje katolike, ajo e braktisi njëherë e mirë fenë kur ishte adoleshente, por më pas pranoi Islamin në fund të shkollës së mesme...

Tregime | Views: 748 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/08/2010 | Comments (0)

Sarah Joseph, e lindur nga një nënë katolike, e pranoi Islamin në moshën 16-vjeçare.Sot ajo boton revistën e vetme që shkruan mbi jetën e muslimanëve në Britani...

Tregime | Views: 499 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/08/2010 | Comments (0)

Silma Ihram (e lindur Anne Frances Beaumont në vitin 1954) është një australiane që ka pranuar Islamin rreth 30 vjet më parë. Ajo ka themeluar dhe drejtuar më parë shkollën 'Noor Al Houda Islamic College' në Sidnei...

Tregime | Views: 643 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/08/2010 | Comments (0)

Sheila Musaji, nga St. Louis, Missouri, e ka pranuar Islamin mbi 30 vjet më parë. Ajo është themeluesja dhe botuesja e gazetës tremujore The American Muslim (1989-1995), Muslim Resource Directory of America (1990, 1992) dhe kohët e fundit të publikimit on line The American Muslim (prej vitit 2001)...

Tregime | Views: 661 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/08/2010 | Comments (0)

Derisa rritesha kurrë nuk isha e lumtur sepse ndjeja sikur më mungonte diçka.
Jam rritur në një familje ateiste. Në fakt, familja ime e ka urrejtur religjionin (në veçanti katolicizmin)...

Tregime | Views: 682 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/08/2010 | Comments (0)

Tolstoi përbën një dukuri të jashtëzakonshme në letërsinë Evropiane dhe në atë botërore. Elementi i pazakontë ndodhet jo vetëm në veprat e tij, por edhe në pikëpamjen historiciste të mënyrës së të jetuarit dhe të menduarit të tij...

Tregime | Views: 922 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/08/2010 | Comments (0)

Unë kurrë nuk kam pirë alkool e as nuk kam ngrënë mish derri.
Jam rritur si katolike. Gjatë shkollimit fillor prindërit tanë na dërgonin në një shkollë katolike për ta mësuar katolicizmin...

Tregime | Views: 835 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/08/2010 | Comments (0)

Për 30 vite, Helena, një meksiko-amerikane, ishte vijuese e devotshme e sektit të krishterë Dëshmitarët e Jehovait. Si fëmijë, ajo gjithmonë kishte një lidhje të afërt me Zotin...

Tregime | Views: 611 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/08/2010 | Comments (0)

Ishte hera e parë që Hatixhja kishte lexuar libra për Islamin të shkruara nga myslimanët.
Ajo është një amerikane nga Kalifornia. Kartela e saj ju jep disa të dhëna: "Hatixhe Watson, ish-profesoreshë e teologjisë. Ajo është BA dhe Ma në teologji. Ishte pastore e autorizuar, misionare krishtere e cila i kaloi shtatë vite duke predikuar në Filipine...

Tregime | Views: 839 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/08/2010 | Comments (0)

Si i ftoi në Islam Ajshja prindërit e saj, familjen dhe 30 shoqe 
Për një vajzë katolike të pranosh Islamin dhe të martohesh me mysliman është mjaft e jashtëzakonshme...

Tregime | Views: 800 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/08/2010 | Comments (0)

Nënë e dashur, kush e njeh këtë me të vërtetë është i gëzuar, sepse gëzimi i vërtetë është i përjetshëm. Mirëpo, ajo që më së tepërmi më mundo është pikërisht mospërfillja e kësaj çështjeje aq të ndijshme dhe lidhja jonë e dobët për fijen e cila asnjëherë nuk këputet.

Tregime | Views: 1249 | Added by: shpend-xhelili | Date: 15/10/2009 | Comments (1)

Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2024