E hënë, 24/06/2024, 17:54
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Tregime

Artikuj në kategori: 99
Artikujt e shfaqur: 97-99
Faqet: «- 1 2 ... 7 8 9

Radhit sipas:: Data · Emri · Votat · Komentet · Shikimet
Nje Polic nga një vend islam i kishte shkruar një Dijetari letrën në vazhdim , duke ia përshkruar ndodhitë të cilat e kishin shpie atë në rrugën e Allahut xh.sh.
 Ai kishte kujtuar qdo gjë duke thënë : Shiqimi i aksidenteve dhe i viktimave të involvuara ishte gjë e zakonshme ne jetën time të perditshme , mirëpo një incident ishte i ndryshëm dhe dallonte nga të tjerët
Tregime | Views: 905 | Added by: shpend-xhelili | Date: 15/08/2009 | Comments (0)

Rreth 30 000 femra Zvicerane janë kthyer në Islam sipas një raporti të një organizatë të femrave Muslimane. 
Në një intervistë me swissinfo, Monica Nur Sammour-Wust, një nga ato që është kthyer në Islam, flet rreth besimit të saj dhe jetës së saj si myslimane në Zvicër.
Edhe pse e rritur si Protestante, 35 vjeqarja Nur Samour-Wust ndjehet sikur gjithmonë kishte qenë myslimane.

Tregime | Views: 980 | Added by: shpend-xhelili | Date: 15/08/2009 | Comments (0)

Zonja Fatime Mik Dejvidson është Ministre e Shtetit për Zhvillim Social dhe Pushtet Lokal e Republikës së Trinidadit dhe Tobagos. Në një intervistë dhënë revistës së famshme arabe “Men-bar-al-Islam” të Kajros, zonja Fatime Mik Dejvidson (ish-zonja Model Donafamik Dejvidson) rrëfente njohjen e saj me Islamin dhe  si në fund ajo u bë muslimane.

Tregime | Views: 668 | Added by: shpend-xhelili | Date: 15/08/2009 | Comments (0)

1-12 13-24 ... 73-84 85-96 97-99
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2024