E shtunë, 31/10/2020, 06:27
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Pyetje & Përgjigje

Artikuj në kategori: 520
Artikujt e shfaqur: 49-60
Faqet: «- 1 2 3 4 5 6 7 ... 43 44

Radhit sipas:: Data · Emri · Votat · Komentet · Shikimet

Pyetje: Jetoj në perëndim qe një kohë të gjatë. Qe një muaj kam filluar me punu në shtëpi të pleqve dhe në punën time nuk po më lejojnë të fali namaz ose ta vë shaminë. Nuk di se çfarë të bëj?
Unë duhet të punoj pasi kam dy fëmijë të vegjël e burri nuk punon. Unë jam ajo që duhet ta mbaj familjen. Çfarë duhet të bëj tani?

Pyetje & Përgjigje | Views: 901 | Added by: ShpendXhelili | Date: 28/02/2011 | Comments (0)

Pyetje: Kur më vjen koha e ciklit mujor ditën e parë vetëm një herë kam gjakderdhje, vetëm sa për lajmërim dhe deri në mbrëmje apo të nesërmen nuk kam më gjakderdhje. A e kam të ndaluar faljen e namazit apo duhet me vazhdu deri sa të fillon gjakderdhja pandërprerë? Nëse keni mundësi një përgjegje më të shpejtë.

Pyetje & Përgjigje | Views: 895 | Added by: ShpendXhelili | Date: 28/02/2011 | Comments (0)

Pyetje: Jam një besimtare kam shumë oferta për martesë po askund nuk bëhet. Me rregullat Islame duhet edhe pajtimi i babait, po asnjëherënuk është kismet mu u bo deri më tani pse?
Mos ndoshta është lloj sihiri?

Pyetje & Përgjigje | Views: 1603 | Added by: ShpendXhelili | Date: 28/02/2011 | Comments (1)

Pyetje: Jam një motër myslimane, fali pesë kohët e namazit (edhe në vendin ku punoj), punoj nga ora 8 deri në orën 17.
Kam një pyetje. Elhamdulilah, kam tre fëmijë. Dëgjoj ligjërata të ndryshme në Radio-Pendimi. Emocionohem shumë prej ligjëratave të hoxhallarëve, zakonisht kur dikush ka mëshirë ndaj jetimëve, kur dikush ka bërë ndonjë gjest human, emocionohem dhe qaj edhe kur dëgjoj ezanin arabisht, ilahi, ndodh shpesh kur jam duke u falur, kur i drejtohem Allahut të Madhëruar me lutjet e mia.

Pyetje & Përgjigje | Views: 1378 | Added by: ShpendXhelili | Date: 28/02/2011 | Comments (1)

Pyetje: Jam një motër myslimane, fali pesë kohët e namazit (edhe në vendin ku punoj), punoj nga ora 8 deri në orën 17.
Kam një pyetje. Elhamdulilah, kam tre fëmijë. Dëgjoj ligjërata të ndryshme në Radio-Pendimi. Emocionohem shumë prej ligjëratave të hoxhallarëve, zakonisht kur dikush ka mëshirë ndaj jetimëve, kur dikush ka bërë ndonjë gjest human, emocionohem dhe qaj edhe kur dëgjoj ezanin arabisht, ilahi, ndodh shpesh kur jam duke u falur, kur i drejtohem Allahut të Madhëruar me lutjet e mia.

Pyetje & Përgjigje | Views: 801 | Added by: ShpendXhelili | Date: 28/02/2011 | Comments (1)

Pyetje: A e ka të lejuar dhëndri me pa vjehrrën pa shami dhe me i fol për dore?

Pyetje & Përgjigje | Views: 816 | Added by: ShpendXhelili | Date: 28/02/2011 | Comments (0)

Pyetje: Unë e kam një pyetje: a janë sehiret të vërteta dhe a bën t’ju besosh atyre?

Pyetje & Përgjigje | Views: 6299 | Added by: ShpendXhelili | Date: 28/02/2011 | Comments (12)

Pyetje: Si e komentoni ju Mendimin Pozitiv dhe qendrat që po hapen nëpër Kosovë, që proklamojnë se me mendim pozitiv mund të arrish çfarëdo që të duash?

Pyetje & Përgjigje | Views: 1206 | Added by: ShpendXhelili | Date: 28/02/2011 | Comments (2)

Pyetje: Nëse dimë të lexojmë Kur'an mirëpo jo me rregulla dhe gabojmë, a e kemi gjynah? Sepse ndoshta mund t’i ndërrohet kuptimi një fjale...

Pyetje & Përgjigje | Views: 1063 | Added by: ShpendXhelili | Date: 28/02/2011 | Comments (1)

Pyetja: Nëse vakti të ngelet pa falur për arsye të lejuara në Islam, për shembull, më mbetet dreka pa falur dhe ka hyrë koha e ikindisë, a bën ta fal dreken kaza dhe pastaj ikindinë, apo e fal ikindinë dhe pas kësaj e fal drekën kaza?

Pyetje & Përgjigje | Views: 1160 | Added by: ShpendXhelili | Date: 26/02/2011 | Comments (2)

Pyetja: Jam student dhe banojmë bashkë me të fejuarën dhe ajo studente, jemi fejuar dhe kemi vazhduar së bashku studimet, prindërit na kanë bërë nikah (kurorë) me pjesëmarrjen e hoxhës sipas obligimeve islame, mirëpo ne kemi bërë marrëdhënie seksuale, pra e kemi kryer marrëdhënien e parë seksuale. A është mëkat për ne, edhe pse jemi me kurorë nga hoxha, por nuk jemi martuar publikisht. Si na udhëzoni për të mos bërë mëkate?

Pyetje & Përgjigje | Views: 1387 | Added by: ShpendXhelili | Date: 26/02/2011 | Comments (1)

Pyetja: Kemi një fjalë që më duket se është shumë gabim, kur themi "Mos më shtyftë Zoti në gjynah", për shembull kur shohim ndonjë gjë që nuk na pëlqen ose ndonjë send tjetër s'di sa po mundem ta shpjegoj.

Pyetje & Përgjigje | Views: 761 | Added by: ShpendXhelili | Date: 26/02/2011 | Comments (0)

Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020