E shtunë, 10/12/2022, 02:24
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Arti Islame

Artikuj në kategori: 18
Artikujt e shfaqur: 13-18
Faqet: «- 1 2

Radhit sipas:: Data · Emri · Votat · Komentet · Shikimet

Një nga prodhimet e artit që ka lënë më shumë gjurmë në të gjithë artin botëror, është edhe qeramika. Tradita e qeramikës arabo-islamike rrjedh nga format antike dhe teknikat e përpunimit të Mesopotamisë dhe që pasurohet me kontributin e turqve, persianëve e kinezëve dhe që arrijnë deri në Mesdhe.

Arti Islame | Views: 696 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/08/2009 | Comments (0)

8534.jpg
Imazhe nga arti i bukur
Imazhe të bukura u shfaqën të mërkurën më 10 dhjetor në galerinë e Pallatit të Rinisë në Prishtinë
 
Prishtinë, 10 dhjetor- Njëzet e tetë piktorë kanë ekspozuatr mbi 30 punime në ekspozitën " Ari islam", e cila u hap të mërkurën mbrëma në galerinë e Pallatit të Rinisë.
Arti Islame | Views: 718 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/08/2009 | Comments (0)

b.jpg

Arkitektura klasike dhe moderne islame...

Arti Islame | Views: 657 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/08/2009 | Comments (0)

Kaligrafi interesante nga shkronjat arabe...

Arti Islame | Views: 1226 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/08/2009 | Comments (0)

FOTO PONIME 018.jpg Piktura te ndryshme me përmbajtje islame te punuara nga artist Kosovar prej vitit 2000 e deri ne vitin 2008...
Arti Islame | Views: 1808 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/08/2009 | Comments (0)

Britani: Mbahet ekspozita e artit Islam
 
Kaligrafia Kur'anore dhe arti Islam janë pjesë e ekspozitës së hapur në Piterborou të Britanisë gjatë kësaj jave.
Arti Islame | Views: 477 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/08/2009 | Comments (0)

1-12 13-18
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2022