E martë, 29/09/2020, 21:54
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Arti Islame

Arti i Bukur 2008

 

Imazhe nga arti i bukur
Imazhe të bukura u shfaqën të mërkurën më 10 dhjetor në galerinë e Pallatit të Rinisë në Prishtinë
 
Prishtinë, 10 dhjetor- Njëzet e tetë piktorë kanë ekspozuatr mbi 30 punime në ekspozitën " Ari islam", e cila u hap të mërkurën mbrëma në galerinë e Pallatit të Rinisë.

Organizuar nga Asociacioni për Kultuë, Edukim dhe Arsim (AKEA) , ky është edicioni i tretë i kësaj ekspozite. " Kjo Ekspozitë dallon për nga vlera, cilësia dhe teknika e paraqitjes se punimeve", ka thënë Bashkim Mehani, kryetar i AKEA-së.

Për kritikun Mustafa Ferizi autorët i janë qasur në mënyrë serioze konceptit dhe frymës së artit islam.

Juria treanëtareshe ( Naim Spahiu, Zeni Ballazhi dhe Arta Agani) kan ndarë edhe çmimet për punimet më të mira në këtë ekspozitë.

Qmimi i parë i është ndarë Bekim Korçës; i dyti- Uran Limanit; ndërsa i treti – Anton Krasniqit.

Ekspozita do të jetë e hapur deri me 14 dhjetor. G. Kurit ( Koha ditore) 

8534.jpg


8533.jpg


8531.jpg


8530.jpg


8529.jpg
Kategori: Arti Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/08/2009)
Klikime: 604 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020