E enjte, 04/03/2021, 04:39
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Mesazhe Islame

U QUDITA !
U QUDITA !

- U qudita me at person qe e njeh vdekjen dhe vazhdon te qeshe.
- U qudita me at qe e diti se dynjaja do te zhduket dhe perseri e  kerkon at {dynjan}.
- U qudita me at qe e njohu se qeshtjet jane sipas percaktimeve dhe ai merzitet per gjerat e kaluara .
- U qudita me at qe e njohu llogarin dhe vazhdon te grumbulloj pasuri.
- U qudita me at qe e njohu zjarrin dhe vazhdon te beje mekate .
- Habitem me at qe e njeh Allahun me nje njohje te sigurt dhe vazhdon ta perkujtoj dike tjeter perveq Tij .
- Habitem me at qe e njeh xhennetin me nje njohje te sigurt dhe rahatohet me dynjan .
- Habitem me at qe e njeh shejtanin si armik dhe perseri e ndjek {pason ate} .    Uthmani - Allahu qoft i kenaqur me te
Kategori: Mesazhe Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (29/09/2009)
Klikime: 1155 | Ranguar: 4.2/4
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2021