E premte, 19/04/2024, 15:39
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Të na kthehesh mik i mirë
Të na kthehesh mik i mirë
 
RamadanMubarak.jpg RAMADAN MUBARAK image by kamran19_h

Sa bardhë, sa mirë, sa qetë

Pse ik mik i vërtetë?

Të pritmë si të fundit herë

Të na kthehesh me pranverë

Më ngjallë, më ndri, më zgjo!

Pa rri, mos ik, mos shko!

Të të vjelë dhe ca nga ty

Të na kthehesh përsëri

Sa mirë qe se ditmë

Na erdhe si s'të pritmë

Si erdhe i mirë dhe shko

Të na kthehesh, mos na harro!

 

Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (15/09/2009)
Klikime: 696 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2024