E diel, 20/10/2019, 04:36
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 5
Vizitorë: 5
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Zeri i rinisë
Zeri i rinisë
 


Ma hiqni barrën mbi supe me të ëmbëlin zë
Më ndillni revoltën ndaj kohës që vret
Ngrihuni më ndiqni e mos pritni më
Ngrihuni se s'ka më të mjerë se ai që pret

Ejani në një këngë një besë e një fjalë
T'ia themi bashk e ta dridhim malin me të
Të ngrihemi e zbresim me shpejtë e ngadalë
Ejani pas meje ejani, e mos rrini më!

Pse zbrapseni nga jeta , pse rrini të fjetur
Mos e vdisni veten , zgjohuni , bashkohuni
Se doni mirësinë apo s'jeni etur
Luftojeni të kotën , vriteni , krenohuni! 

Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (11/02/2010)
Klikime: 904 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019