E diel, 20/10/2019, 04:50
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Zbardhi dita
 
Zbardhi dita
 


Zbardhi dita, sa e bardhë
Të lumt na që na ka ardhë
Po na thërret bashkë një ezan
Lamtumirë o RamazanZbardhi dita, sa e mirë
Po na vijnë shum musafirë
Mbushen zemërat plot gëzim
Donë fitore O Zot, ngadhnjimNga tekbiret xhamitë ushtojnë
Ngrihen gjakrat, zemërat pushojnë
Na beko Zot me mirësi!
Na bashko në përjetësi!Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (11/02/2010)
Klikime: 754 | Komentet: 1 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 1
0 Spam
1 muslimanja  
Shume poezi e mire All-llahu xh.sh. te shperblefte inshAllah...Amin!

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019