E diel, 20/10/2019, 03:54
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Thirrësi i Ramazanit
Thirrësi i Ramazanit
 

Më thërret shpirti për shpëtim, më thërret


 

Lëshon klithma me nxitim se diq e vret


 

Po derdh lotët vrerë mbi gjoks e po bëzanë


 

Po vërshon me lot mëkatet porsi det


 

Më thërret edhe një thirrës në shpëtim


 

O kërkues i së mirës, eja pranë


 

Merr nga pellgu im deri në agim


 

Se nga Zoti yt sot ke shpërblim...


 


Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (11/02/2010)
Klikime: 473 | Komentet: 1 | Ranguar: 5.0/3
Gjithsejt komente: 1
0 Spam
1 florim ademi  
ju uroj nga zemra kete qe jeni duke e ber e selamu alejkum

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019