E diel, 20/10/2019, 03:59
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Të na kthehesh mik i mirë!
 
Të na kthehesh mik i mirë!
 

Sa bardhë, sa mirë, sa qetë
 
 
 
Pse ik mik i vërtetë?


 

Të pritmë si të fundit herë


 

Të na kthehesh me pranverë


 

Më ngjallë, më ndri, më zgjo!


 

Pa rri, mos ik, mos shko!


 

Të të vjelë dhe ca nga ty


 

Të na kthehesh përsëri


 

Sa mirë qe se ditmë


 

Na erdhe si s'të pritmë


 

Si erdhe i mirë dhe shko


 

Të na kthehesh, mos na harro!


 


 

Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (11/02/2010)
Klikime: 600 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019