E diel, 20/10/2019, 04:47
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Shtrini duart e vëllazërisë
 
Shtrini duart e vëllazërisë
 

Mërzinë hiqeni, flakeni gjithkund
Të rrojmë një ditë të bardhë
Ejani, mblidhuni e duartë shtrini
Së bashku t'ia themi pa fund
Ulini shpatat, penat ngrini
Mësyejani dijes, xhenneti do mund.
Le të ngrihen mbi shtiza flamujt e dëshmisë
Asgjë përmbi ta në qiell të mos shihet
Le të dëshmojn qartë njësinë e Perëndisë
Ngrijini, valoni, kush është Zot të dihet!Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (11/02/2010)
Klikime: 419 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019