E premte, 19/08/2022, 14:40
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Mesazhe Islame

LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR TU LUTUR

LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR TU LUTUR


I dashur Zot, unë të falenderoj për këtë ditë.
Të falenderoj se jam në gjendje të dëgjoj dhe shoh këtë mëngjes.
Unë jam i bekuar sepse ti je një Zot që fal dhe kupton.
Ti ke bërë aq shumë për mua, dhe ti vazhdon të më bekosh.
Më fal për gjithçka që kam bërë, kam thënë që nuk ka qenë e mirë për ty.
Unë kërkoj faljen tënde.
Të lutem më ruaj nga çdo rrezik dhe lëndim.
Më ndihmo të nis këtë ditë me qëndrime të reja dhe plot falenderim.
Më lejo të nxjerr më të mirën nga secila ditë, kështuqë mund të qartësoj
mendjen dhe mund të dëgjoj nga ti.
Të lutem më zgjero mendjen që unë të mund të jem në gjendje të pranoj
gjithçka dhe të mos ankohem e rënkoj për gjëra të cilat s'mund t'i
kontrolloj.
Dhe përgjigja më e mirë është kur unë jam i shtyer përtej kufinjve të mij.
Unë e di se kur mund të lutem, ti dëgjon zemrën time.
Vazhdo të më bësh të dëgjoj vullnetin tënd.
Vazhdo të më bekosh mua që unë të mund të jem si bekim i të tjerëve.
Më mbaj të fortë që unë të mund të ndihmoj të dobëtit...
Më mbaj lartë që unë të kem fjalë inkurajuese për të tjerët.
Unë lutem për ata që kanë humbur dhe s'mund të gjejnë rrugën.
Lutem për ata që keqkuptohen dhe keqgjykohen.
Unë lutem për ata që nuk të njohin Ty. Lutem për ata që do e fshijnë këtë
mesazh duke mos e ndarë me të tjerët.
Lutem për ata që nuk besojnë.
Por unë të falenderohem ty se unë besoj.
Unë besoj se Zoti ndryshon gjërat dhe njerëzit.
Unë lutem për të gjithë vëllezërit dhe motrat.
Për secilin nga anëtarët e familjeve të tyre.
Unë për paqe, dashuri dhe gëzim në shtëpitë e tyre dhe që çdo dëshirë e
tyre të plotësohet.
Unë lutem që çdo sy që lexon këtë mesazh e di se nuk ka asnjë problem,
gjendje që është më e madhe se Zoti.
Çdo betejë është në duart tuaja të luftosh.
Unë lutem që këto fjalë të pranohen ne zemrat e atyre që lexojnë këtë.
Nëse ke bërë këtë lutje, shtoje një numër në katrorin e forward kështuqë
njerëzit do e shohin sa njerëz janë lutur, Zoti i bekoftë.
Vetëm përsërit këtë frazë dhe shih se si vepron Zoti.
Zot, unë të dua dhe kam nevojë për ty, eja në zemrën time të lutem.

Kategori: Mesazhe Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (28/10/2009)
Klikime: 4542 | Komentet: 16 | Ranguar: 4.5/58
Gjithsejt komente: 161 2 »
0
16 Teuuta   [Entry]
sa e mire mashallah

0
15 annka berisha   [Entry]
Selam alejkumm... gjithashtuu te njeten mendiimm kam edhe unn ashtuu sii vllau apo motra qee esht ven ne dyshimee.....doo te doja edhe un te dija sigurt a esht nje lutjee e muslimanvee.. aii e cili e ka shkruar kett le te behet i sinqert dhe let tregooonn..eselam alejkum..

0
14 myrvete   [Entry]
Inderuar vella te kesaj faqeje suaj sinqeriteti : Esalemu alejkum ve rahemtullah ! Ju per gezoje per vulne se kini dhe vazhimishte qe na keshilloni i trajton temer te nyeshem . Allahue nderoft me :xhennetet e Firdevsit. amin amin . Sa i per kete seja lute- duaje - une nuk kame njohuri perket do te kerkoj ndihem te tuaj kush do qe dije edhe lexusi i sinqert ... kur duhete thuhe kete lutje para namazit apo pas pasi te jap selamim .? dhe aduhe te lexohe cdo dite si ne fome dhikeri apo si ...??! Ju lutme nese gjne hohne me keshilloni me beni hallal ... edij qe kjo seshte veni adekua i pyetej per gjijeje por at spo dij mu regjistrue akom ...

0
13 qendrimi   [Entry]
lutu edhe nese nuk ndihesh per tu lutur ZOT-i eshte 1

0
12 rinora   [Entry]
lutuni qe allahi te ja u pranon lutjet

0
11 albana   [Entry]
shumm fjal tmira..elhamdylilah

0
10 bajram   [Entry]
selamun alejkum vllezer dhe motra,
sa se i perket lutjes ne ALLAHUN .XH.SH. vetèm njeriu i mencur i ngren duart dhe i lutet allahjut xh.sh, lutesit jane cdo her ne nje shkall te lart te allahut. suphane ve te ala, jane ne nje mbrojtesin me sigurt tek ALLAHU XH.SH .

0
9 irma   [Entry]
subhanallah,ja Allah mos na ler asnje minut ti mbeshtetem vetes,,,amin.

0
8 lutfije   [Entry]
AMIN

0
7 15173   [Entry]
selam alejkum
tashi sdua te hedh dyshime po fjalen All-llah se lexova me ndonje vend dhe asnje sme perngjau me ndonje dua te dergumit te All-llahu (s.a.w.s), me shum se amin ne fund me ngjajti sikur dikush do thoshte "amen" (e sigurt qe esht dua muslim dhe jo lutje e krishter kjo???)

1-10 11-16
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2022