E enjte, 04/03/2021, 05:03
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Mesazhe Islame

Kerko kenaqesi ne tri gjera :

Kerko kenaqesi ne tri gjera :

 

 

       - Ne namaz !

       - Ne leximin dhe kuptimin e kur'anit , !

       - Ne dhiker (dua, lutje) !.

 

 

 - Nese ne keto tri gjera gjen kenaqesi ateher shko dhe gezohu ,

 - Ne te kunderten dije se dyrt tua jan te mbyllura prandaj mundohu t'i hapesh.     ( HASAN EL BASRI ).

 

 

 

                                     -  SKLLAVERIA ME E KEQE   -

 - Nuk ka gjum me te rend se shkujdesja , pakujdesia e neglizhenca.

 - Nuk ka skllaveri me te keqe se sa kur je nen kontrollin e epshit ,

 - sepse po te mos ishte shkujdesja nuk do te shfaqej epshi.

Kategori: Mesazhe Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (29/09/2009)
Klikime: 545 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2021