E enjte, 04/03/2021, 03:53
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Mesazhe Islame

fjal te arta

fjal te arta
 

- Fjala e vertete eshte fjala e Allahut .

- Lidhja me e fort eshte devotshmeria .

- Feja me e mire eshte feja e Ibrahimit .

- Suneti (tradita)me i mire eshte suneti i Muhammedit s.a.w.s

- Udhezimi me i mire eshte udhezimi i pejgambereve .

- Biseda me e mire eshte permendja e Allahut .

- Rrefimi me i mire eshte Kur'ani .

- Gjerat me te mire jane te vendosurat .

- Gjerat me te keqija jane shpikjet (ne Fe) .

                      Abdullah Iben Mesudi.

Kategori: Mesazhe Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (29/09/2009)
Klikime: 772 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2021