E martë, 29/09/2020, 22:35
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Artikuj

Allahu të do nëse ...
Allahu të do nëse ...
 

 
 
- Nëse Allahu të falë fenë dhe udhëzimin, dije se Ai të do..

- Nëse Allahu të ka sprovuar me ndonjë vështirësi, dije se Ai të do dhe dëshiron të dëgjoj zërin e lutjeve tua....

- Nëse Allahu të ka dhënë pak nga pasuria e kësaj bote, dije se Ai të do dhe në Ahiret do te japë pasui të shumtë ...

- Nëse Allahu të ka bërë të jesh i kënaqur me atë që ke, dije se Ai të do, sepse të ka dhënë begatinë më të madhe...

- Nëse Allahu të falë durimin, dije se Ai të do dhe se je ngadhënjimtar...

- Nëse Allahu të falë sinqeritetin , dije se Ai të do, prandaj bëhu i sinqerte ndaj Tij...

- Nëse Allahu të ka sprovuar me brenga dije se Ai të do, dhe prej teje pret falënderime...

- Nëse Allahu të ka sprovuar me pikëllim, dije se Ai të do prandaj sprovon besimin tënd...

- Nëse Allahu të ka dhënë pasuri dije se Ai të do, prandaj mos u bëj koprrac me të varfërit ...

- Nëse Allahu të ka bërë të varfër dije se Ai të do dhe të ka dhënë atë që është  më e shrenjtë se pasuria ...

- Nëse Allahu të ka dhënë gjuhë e zemër , dije se Ai të do, prandaj shfrytëzoi ato për miresi e sinqeritet ...

- Nëse Allahu të ka dhënë namazin , agjërimin , Kur'anin , dije se Ai të do mos i lër pas dore ato dhe kujdesu me përpikmëri ...

- Nëse Allahu të ka dhënë Islamin , dije se Ai të do ...

- Allahu të do e si mundet që ti mos e duash ???!!!....

- Allahu i do robërit e Tij, nuk i haron ata ... Lavdi Allahut !!  ...

- Mos u bej i verbër, por bëji vend dashurisë së Allahut në zemrën tende. 
 
O Allah, mëshiroji besimtarët dhe besimtaret, të gjallët prej tyre dhe të vdekurit.!!
 
                               * Allahume Amin ! *

Kategori: Artikuj | Shtuar nga: Argjendi (03/09/2009)
Klikime: 1500 | Komentet: 3 | Ranguar: 5.0/9
Gjithsejt komente: 3
0
3 blerije   [Entry]
jam e lumtur qe kam zgjell ALLAHUN per ZOT ISLAMIN per fe e MUHAMEDIN per pejgamberin tim ALLAHU ju shperbleft me te mirat e ksaj jete LAHI LAHI ILALLAH

0
2 Altin   [Entry]
ALLAHU JU SHPREBLEFT PER KETO FJALI AQ TE BUKURA DHE AQ DOMETHENESE

0
1 muslim-1981@hotmail.com   [Entry]
Allahu ju shperblefte

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020