E premte, 19/04/2024, 17:05
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Thirrësi i Ramazanit
Thirrësi i Ramazanit

RamadanMubarak.jpg RAMADAN MUBARAK image by kamran19_h

Më thërret shpirti për shpëtim, më thërret

Lëshon klithma me nxitim se diq e vret

Po derdh lotët vrerë mbi gjoks e po bëzanë

Po vërshon me lot mëkatet porsi det

Më thërret edhe një thirrës në shpëtim

O kërkues i së mirës, eja pranë

Merr nga pellgu im deri në agim

Se nga Zoti yt sot ke shpërblim...

Argjend Xhelili

Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: Argjendi (21/08/2009)
Klikime: 852 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2024