E martë, 18/01/2022, 07:52
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Pyetje & Përgjigje

A i lejohet femrës të vërë deodorant për sqetulla?A i lejohet femrës të vërë deodorant për sqetulla?
Pyetja:

A i lejohet femrës të vërë deodorant për sqetulla, për të sqaruar më mirë atë që është si lloj sapuni, jo spray, duke ditur se kjo nuk lëshon ndonjë aromë të madhe, por parandalon kundërmimin e nënsqetullave.
 

Përgjigjja:

Falënderimet i takojnë Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi të Dërguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokët e tij dhe mbi të gjithë ata që ndjekin rrugën e tij deri në Ditën e Gjykimit.

Përdorimi i preparateve me aromë kundër djersës në sqetulla është i lejuar për femra, pa marrë parasysh se çfarë lloji janë ato, pasi aroma e këtillë nuk është mbi rroba dhe era e vënë nuk ka mundësi të shpërndahet. Allahu e di më së miri!
 

Alaudin Abazi

Kategori: Pyetje & Përgjigje | Shtuar nga: Argjendi (14/08/2009)
Klikime: 851 | Komentet: 1 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 1
0
1 bessa   [Entry]
All-llahu ju shperblet per kete pyetje,pergjigjje inshallah Es Selamu Alejkum

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2022