E shtunë, 24/09/2022, 23:12
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Artikuj

E pabesueshme
E pabesueshme
E pabesueshme, asnjëherë nuk pyesin "Pse nuk studjojmë Krjuesin e çdo gjëje!!!"
 Shkruan: Ubejd R.Gashi


Sa shumë shkenca e studjojnë njeriun.
Në detaje e studion mjekësia. Shumë degë të mjekësisë. Shumë shkenca tjera.
Pastaj natyrën, Qiellin, Tokën, Yjet, Gjithësinë.
Ambientin. Ligjet në natyrë.
Prej klasave të para deri në shkollimet më të larta.
Studjojnë krijesat e Zotit të Madhërishëm.
Dituri Natyrore, Biologji, Fizikë, Kimi, Mjekësi, Astronomi etj.etj.
Dhe e Pabesueshme, asnjëherë nuk pyesin Pse nuk studjojmë Krjuesin e çdo gjëje!!!
Si bënë të studiohen krijesat e të mos studjohet Krijuesi?!!!
Është normale që kur studiojmë për një aparaturë të mësojmë edhe për filanin që e ka bërë atë.
Por, kur të gjitha shkollat e botës studiojnë për ligjet e Zotit, për Krijesat e Zotit, si bën të mos themi Krijuesi i të gjithave është Zoti i Madhërishëm!!!
Si bënë kjo?!
Bën, bën!
Meqë ekziston një plan i madhë i cili parasheh që të gjitha programet arsimore-shkollore të prodhojnë gjysëm dije dhe anti dije. Mësime ateistike, mësime laiciste-sekulariste, komuniste, anti shkencës së vërtetë.
Pse të mos studiohet Zoti në shkollat tona dhe në shkollat e botës !!!
Sepse satanistët, pasuesit e Iblisit dhe pasuesit e tij sot bëjnë programet shkollore dhe nuk lejojnë që e vërteta të studiohet.
Hartuesit e programeve nuk lejojnë!
Po si bën more të studiohen krijesat e Zotit, ligjet e Zotit, të mirat e Zotit dhe të mos përmendet Zoti !!! Të mos mësohet Krijuesi!!!
E pabesueshme, por e vërtetë!!!!!

Shiu-Bora
Këtë vit thanë se liqenet janë mbushur me ujë andaj qytetarët të mos merakosen për ujë të pijes, meqë ka pasur shumë shi dhe borë.
Dhe këtë lajm e publikuan të gjitha gazetat dhe mediat.
Askush nuk tha që Zoti na dërgoi shi dhe borë që mjaftojnë për ujë të pijshëm!!!
Askujt nuk i shkoj goja të thotë Të Faleminderit o Allah që na siguron ujin e pijes!!!
Kompleks apo... !

Ende me shkronjë të vogël

Sa gazeta germën e parë të emrave të gazetarëve të tyre, germat e para të shtazëve, germën e parë të shpezëve dhe germën e parë të shumë gjërave i shkruajnë më germën e madhe, ndërsa ende shkronjën e parë të Krijuesit e shkruajnë me z të vogël !!!
Turp bre!!!
Anti dituri është kjo!
Kategori: Artikuj | Shtuar nga: Argjendi (17/08/2009)
Klikime: 1010 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2022