E shtunë, 24/09/2022, 23:36
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Artikuj

Pasteta e pulës Argeta përmban mish derri
Instituti për kontroll të cilësisë në Gjermani ka konfirmuar ekzistimin e mishit dhe eshtrave të derrit në pastetën e pulës "Argeta.
Sektori për ushqim në Institutin e pavarur për kontroll të cilësisë në Gjermani, "Bayerisches Landesamt für Gesundheit und Lebensmittelsicherheit", ka konfirmuar ekzistimin e mishit dhe eshtrave të derrit në pastetën e pulës "Argeta" të cilën e prodhon Droga nga Kolinska, informuan mediat turke.

Mediat boshnjake informuan se myslimanët, në veçanti bashkësia e turqve në Gjermani kanë reaguar për shkak të mosrespektimit të hallall certifikatës për prodhimin e ushqimit, që nënkupton se ajo duhet të prodhohet sipas dispozitave të cilat vlejnë për ushqim në shtetet islame.

Prodhuesi i pashtetave "Argeta", "Droga Kolinska", publikisht kundërshtoi gjetjet e institutit Gjerman dhe siguroi se pashtetat "Argeta" prodhohen sipas kërkesave dhe standardeve të certifikatës "Hallall". /Gazeta Lajm/tportal/
Kategori: Artikuj | Shtuar nga: Argjendi (17/08/2009)
Klikime: 544 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2022