E enjte, 06/10/2022, 15:11
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 2
Vizitorë: 2
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Mesazhe Islame

Kupto !

 

 

Kupto: … se nuk mund ta detyrosh dikë të tëdo. Krejt çka mund të bësh është tëbëhesh një person që mund të duhet!

Kupto: … se duhen vite për t’u krijuar besimi(ndërmjet njerëzve), por vetëm disa sekonda mund ta shkatërrojnë atë.!

Kupto: … se nuk është më rëndësi se çka ke,por kë e ke në jetë!

Kupto: … se duhet shumë kohë për t’u bërë personalitet që dëshiron të bëhesh!

Kupto: … se jemi përgjegjës për atë që e veprojmë, pa marrë parasyshë se si ndihemi!

Kupto: … se, ose ti e kontrollon epshin tënd,ose ai të kontrollon ty!

Kupto: … Se kur je nervoz, ndoshta ke të drejtë, por kjo nuk do të thotë se ke të drejtë edhe të jesh i ashpër!

Kupto: … se nëse nuk të do dikush ashtu siq dëshiron, kjo nuk do të thotë se nuk të do fare!

Kupto: … se pjekuria varet nga përvoja që e ke përjetuar dhe nga ajo që e ke mësuar, ejo nga numri i ditëlindjeve që ke festuar!

Kupto: … se nuk mjafton që të tjerët ta falin,nganjëherë edhe ti duhet t’ia falësh vetvetës!

Kategori: Mesazhe Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (15/08/2009)
Klikime: 1025 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2022