E enjte, 06/10/2022, 14:02
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Mesazhe Islame

Dhjete semundjet e zemres

 

 

 

1.Beson All’llahun xh.sh.por nuk i permbush obligimet ndaj tij.
 
 2.Thua se e do Pejgamberin s.a.w.s por nuk e pason sunnetin e tij.

3.E lexon Kuranin por ate qe e lexon nuk e praktikon.

4.Knaqesh me te mirat qe ti ka dhuruar All’llahu xh.sh.por nuk i falenderohesh.

5.E pranon shejtanin per armik por nuk luftan kunder tij.

6.Deshiron te hysh ne xhennet por nuk punon per te.

7.Nuk deshiron te hysh ne xhennem por nuk i largohesh.

8.Beson se qdo qenie e gjall do ta shijoj vdekjen por nuk pregaditesh per te.

9.I pergojon dhe mundohesh te iu gjesh gabimet tjerve por i harron gabimet dhe shprehit e kqia qe i ke.

10.I varros te vdekurit por nuk merr mesim nga kjo.

Kategori: Mesazhe Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (15/08/2009)
Klikime: 937 | Komentet: 1 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 1
1 fexha  
0
Allahu ju shperbleft pre mundin se po e beni pre dinin Islam Allahu ju rujt selam alejkum

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2022