E enjte, 06/10/2022, 15:30
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Urtësi

Cilësitë e të devotshmëve

 
 
“Nuk ka ndonjë rob të cilin Allahu e ka furnizuar me dhjetë cilësi, e të mos e ketë shpëtuar nga të gjitha epidemitë dhe pamundësitë dhe ta ketë ngritur në gradën e të afërmve dhe të ketë fituar gradën e të devotshmëve.

E para: Sinqeriteti i përhershëm së bashku me një zemër të kënaqur.

E dyta: Durimi i plotë   së bashku me falënderim të përhershëm.

E treta: Varfëri e përhershme së bashku me një zuhd të pranishëm.

E katërta: Ide, mendim i përhershëm së bashku me një bark të uritur.

E gjashta: Përpjekje e përhershme së bashku me një trup të thjeshtë.

E shtata: Butësi e përhershme së bashku me marrëdhënie të pranishme.

E teta: Dashuri e përhershme së bashku me turp.

E nënta: Dije e dobishme së bashku me një butësi të përhershme.

E dhjeta: Besim i përhershëm së bashku me një logjikë të qëndrueshme.”
 

Kategori: Urtësi | Shtuar nga: shpend-xhelili (15/08/2009)
Klikime: 805 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2022