E martë, 28/05/2024, 15:09
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Zekati [36]
Agjërimi i Ramazanit [140]
Shehadeti - Dëshmia [10]
Namazi [7]
Haxhxhi [0]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 4
Vizitorë: 4
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Shtyllat e Fesë » Agjërimi i Ramazanit

Erdhi një shancë për të fituar Xhennetin
 
Erdhi një shancë për të fituar Xhennetin
 
 Na erdhi shanca për te fituar Xhenetin e Allahut gjëresia e të cilit është sa qiejt dhe toka.

Edhe Ramazani i këtij viti erdhi, erdhi që të ringjallë shpresat tona, erdhi që të na forcojë edhe më shumë besnikërinë ndaj Allahut. 
Erdhi edhe një shancë për të fituar Xhenetin e Allahut gjëresia e të cilit është sa qiejt dhe
toka. 
Tani çdo punë e mirë tashme shumëfishohet.

Ardhja e ramazanit është një rast i mirë. Fillimi i tij për ne është mëshire. Mesi i Ramazanit, është falje e mëkateve dhe dhjetë diteshi i fundit i muajit te agjerimit është mbrojtje nga zjarri ne ditë te gjykimit.

Prandaj detyra jonë është,të shtojmë ibadetin dhe lutemi Allahut të na dhurojë xhennetin.

Konkuroni ne vepra te mira. ....

Ju uroj Ramzanin duke lutur Allahun të na shtoj imanin ne zemrat tona të na bëj të  përjetojm këtë muaj me iman e devotshmëri ashtu që Allahu te jetë i kënaqur me neve dhe te na bëj të mundur të shikojm fytyrën e Tij.
 
Shkruar nga Blerta Shaqiri
Kategori: Agjërimi i Ramazanit | Shtuar nga: shpend-xhelili (11/08/2010)
Klikime: 1047 | Ranguar: 3.7/3
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2024