E premte, 18/10/2019, 04:52
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Zekati [36]
Agjërimi i Ramazanit [140]
Shehadeti - Dëshmia [10]
Namazi [7]
Haxhxhi [0]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Shtyllat e Fesë » Agjërimi i Ramazanit

Prishja me harrese
 

Trasmetohet nga Ebu Hurejre se Muhamedi a.s. ka thene:"Kush harron gjate agjerimit dhe pin dhe han, le ta vazhdoje agjerimin, sepse Zoti e ka ushqyer dhe i ka dhene te pije." (Buhariu, Muslimi, Ebu Davudi, Tairmidhiu dhe Maliku)
Kategori: Agjërimi i Ramazanit | Shtuar nga: Argjendi (14/08/2009)
Klikime: 679 | Ranguar: 2.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019