E martë, 28/05/2024, 14:45
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Zekati [36]
Agjërimi i Ramazanit [140]
Shehadeti - Dëshmia [10]
Namazi [7]
Haxhxhi [0]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Shtyllat e Fesë » Agjërimi i Ramazanit

Syfyri (sahuri)
 
 
Trasmetohet nga Enes ibn Maliku se Muhamedi a.s ka thene:"Hani ne syfyr sepse ne te ka begati (bereqet)." (Inb Hibbani) 

 Trasmetohet nga Se'id el-Hudrij se Muhamedi a.s. ka thene:"Beni syfyr qofte edhe me nje pike uje." (Ebu Duvudi dhe Tirmidhiu)

Kategori: Agjërimi i Ramazanit | Shtuar nga: Argjendi (14/08/2009)
Klikime: 1143 | Ranguar: 4.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2024