E enjte, 06/10/2022, 13:52
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Edukata Islame [22]
Bashkëshortësia [35]
Gruaja në Islam [17]
Edukimi i fëmijëve [32]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Familja Islame » Edukimi i fëmijëve

KUSH NA KA USHQYER DHE NA KA MËSUAR?

KUSH NA KA USHQYER DHE NA KA MËSUAR?

Allahu është Ai i Cili na ushqen. Ai e zbret shiun nga qielli. Na ka dhënë të dëgjuarit dhe të parët dhe na ka mësuar mënyrën si ta mbjellim tokën, nga e cila dalin pemë dhe perime (fruta) të ndryshme që i hamë.

Allahu është Ai i Cili na e ka lehtësuar gjetjen e ushqimit dhe ka bërë që kafshë të ndryshme (dele, dhi, peshq) të jenë ushqim yni.

Allahu i Madhërishëm na ka dhuruar njohuri në mënyrë që t’i shfrytëzojmë ato në kërkimin e mënyrave të furnizimit dhe ndërtimit të vendit.

Pra, Allahu është Zotëriu ynë i Cili na ushqen dhe na i lehtëson mënyrat e furnizimit, e gjithashtu edhe krijesave të tjera.

Kategori: Edukimi i fëmijëve | Shtuar nga: Argjendi (18/08/2009)
Klikime: 530 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2022