E enjte, 06/10/2022, 14:56
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Edukata Islame [22]
Bashkëshortësia [35]
Gruaja në Islam [17]
Edukimi i fëmijëve [32]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 4
Vizitorë: 4
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Familja Islame » Edukimi i fëmijëve

KUSH KA KRIJUAR ÇDO GJË QË EKZISTON ?
KUSH KA KRIJUAR ÇDO GJË QË EKZISTON ?
 

Allahu i Madhërishëm është Ai që ka krijuar tokën e gjerë, kodrat e larta, detet, Diellin, i cili jep dritë, dhe qiellin e bukur të cilin e ka zbukuruar me yje.

Allahu i Gjithëpushtetshëm ka krijuar kafshë me ngjyra të shumënduarshme, të formave dhe adeteve të ndryshme. Shumëllojshmëria e kafshëve të ndryshme është argument i fuqisë së Allahut dhe i bukurisë së Krijimit Tij.

Allahu është Zot (Rabb) i të gjitha krijesave dhe është Ai që i ka krijuar nga asgjëja dhe e ka përsosur formën e tyre.

Kategori: Edukimi i fëmijëve | Shtuar nga: Argjendi (18/08/2009)
Klikime: 545 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2022