E diel, 02/10/2022, 11:02
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Krijimi i njeriut [17]
Krijimi i gjithësisë [27]
Krijesa të mrekullueshme [18]
Mjeshtëria e Allahut në ngjyra [11]
Tema tjera shkencore [74]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Kurani dhe shkenca » Tema tjera shkencore

Artikuj në kategori: 74
Artikujt e shfaqur: 73-74
Faqet: «- 1 2 ... 5 6 7

Radhit sipas:: Data · Emri · Votat · Komentet · Shikimet
A Venus flytrap, Dionaea muscipula

Përveç krijesave të panumërta që krijoi Krijuesi i Plotfuqishëm ekzistojnë edhe bimë që "gjuajnë" duke u shërbyer me metoda vërtet të jashtëzakonshme. Njëra prej këtyre është bima mizëgjuajtëse e cila ushqehet me insektet që vendosen në të.

Tema tjera shkencore | Views: 622 | Added by: shpend-xhelili | Date: 28/09/2009 | Comments (0)

Jetëshkrimi i të Dërguarit të Allahut s.a.v.s. gjithnjë do të jetë pikëvrojtim historik, burim i pashtershëm nga i cili do të frymëzohen gjenerata të reja, kureshtarë të etshëm, të cilët janë trashëgimtarë të pejgamberisë, pishtarë të besimit, flakadani i të cilëve do të flakërojë përgjithmonë, e aureoli i dritës së tyre do të përhapet vazhdimisht.

Tema tjera shkencore | Views: 765 | Added by: shpend-xhelili | Date: 27/09/2009 | Comments (1)

1-12 13-24 ... 49-60 61-72 73-74
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2022