E hënë, 24/06/2024, 17:30
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Pejgamberët e Allahut [25]
Personalitete Islame [0]
Popujt e humbur [1]
Histori Islame [0]
Fragmente nga jeta e sahabëve [0]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 3
Vizitorë: 3
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Histori

Artikuj në sektorë: 26
Artikujt e shfaqur: 25-26
Faqet: «- 1 2 3

24- Isau,Alejhi selam.Biri i Merjemes.Ben pjese ne eliten e "Ulul Azmit".Allahu ia kishte dhuruar Inxhilin,nuk është mbytur dhe nuk eshte kryqezuar sic pohojne te pafete por Allahu e ka ngritur tek Ai.Prej mrekullive te tij ishin: Sherimi i te verbereve,ringjallja e te vdekurve me lejen e Allahut,etj.Thote Allahu"اً Madje për shkak të thënies së tyre: “Ne e kemi mbytur mesihun, Isain, birin e Merjemes, të dërguarin e All-llahut”.

Pejgamberët e Allahut | Views: 683 | Added by: shpend-xhelili | Date: 17/08/2009 | Comments (0)

25- Muhammedi,Alejhi selam,vula dhe permbyllja e pejgambereve. Allahu e ka derguar para Kijametit dhe e ka derguar tek te gjitha krijesat;njerzit e exhine.Poashtu Allahu,subhanehu ve teala, ia ka dhene edhe Kur'anin e Perjetshem.Ishte analfabet…Ummeti i tij është i fundit ne këtë bote ndersa i pari ne boten tjeter.Pejgamberi i pari ringjallet dhe eshte pronar i ndermjetesimit te madh Diten e Kijametit.

Pejgamberët e Allahut | Views: 905 | Added by: shpend-xhelili | Date: 17/08/2009 | Comments (0)

1-12 13-24 25-26
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2024