E martë, 28/05/2024, 14:17
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kur'an [50]
Mesxhidul Haram (Mekka) [68]
Medina [4]
Esmaul Husna - Emrat e Allahut [69]
Dizajne nga Klubi Kulturorë [40]
Dizajne nga Arti Islam [18]
Xhihad [0]
Pamje natyrore [54]
Kaligrafi [0]
Xhami shqiptare [0]
Interesante [0]
Mrekullit e Allahut [0]
Xhami enterier [26]
Dizajne të bukura [38]
Xhami të bukura [1]
Emri Allah dhe Muhammed [80]
Natyra Kosovare [0]
Namaze interesante [0]
Krijesat e Allahut xh.sh [90]
Ramadan wallpaper [249]
Dizajne nga Sinqeriteti.com [25]
FRAGMENTE NGA JETA E SAHABËVE [0]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 3
Vizitorë: 3
Anëtarë: 0
Hyrja » Albumi » Dizajne nga Sinqeriteti.com » Rruga jonë
Rruga jonë

Na mbyt hipokrizinë me besim O Zot !
Vdisna fjalët e kota , të mos i themi kot !
Mendjet edhe zemërat me dritë na i ndri !
Ta luftojmë të keqen me të mirë përmbi
Nëpër botë të mirën ngado na e shpjerë !
Përmbi ne mëshirën e dërgo përherë !
Na mëso të t'njohim e të adhurojmë
Edhe pse s'të shohim gjith'herë të kujtojmë
Përmbi dhe ne patëm njerëz te nderuar
Na treguan rrugën Tënde të uruar
Profetët dërgove për ne si mëshirë
Zemërat na shërove me besim të mbirë
Lulëzoftë përmbi ky besim , bleroftë
Nëpër botë ngado , u shtriftë , u zgjeroftë
Fjala Jote ligj dhe timon i jetës
E ngujuar mirë brenda të vërtetës
Na qorton gjith'herë dhe na përgëzon
Për kohën që s'ndalet po me vrap kalon
Ndiqeni gjithmon këtë rrugë të vlerë
Se është shum e drejtë edhe shum e gjerë
Në të nuk lajthit veq kush është i mjerë
E kush do e ndjekë u gëzoftë përherë !

Argjend Xhelili

Klikime: 535 | Dimensionet: 1600x1200px/190.5Kb
Data: 15/07/2010 | Shtuar nga: Argjendi
Shiko foton në madhësin origjinale
Ranguar: 4.7/6


Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2024