E premte, 19/04/2024, 17:32
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kur'an [50]
Mesxhidul Haram (Mekka) [68]
Medina [4]
Esmaul Husna - Emrat e Allahut [69]
Dizajne nga Klubi Kulturorë [40]
Dizajne nga Arti Islam [18]
Xhihad [0]
Pamje natyrore [54]
Kaligrafi [0]
Xhami shqiptare [0]
Interesante [0]
Mrekullit e Allahut [0]
Xhami enterier [26]
Dizajne të bukura [38]
Xhami të bukura [1]
Emri Allah dhe Muhammed [80]
Natyra Kosovare [0]
Namaze interesante [0]
Krijesat e Allahut xh.sh [90]
Ramadan wallpaper [249]
Dizajne nga Sinqeriteti.com [25]
FRAGMENTE NGA JETA E SAHABËVE [0]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Albumi » Dizajne nga Sinqeriteti.com » Asketizmi
I është thënë Hasan el Basriut: “Cila është fshehtësia e asketizmit (zuhdit) tënd në këtë botë?"

Tha: “E kam ditur që rizkun tim nuk mund ta marrë askush dhe mu qetësua zemra në të.

E kam ditur që punën time nuk e kryen askush dhe fillova të punoj.

E kam ditur që Allahu është i njohur për çdo gjë dhe u turpërova që ta takoj Atë me mëkate.

E kam ditur që vdekja më pret dhe u përgatita për takimin me Allahun.”

Klikime: 711 | Dimensionet: 1600x1200px/235.2Kb
Data: 15/07/2010 | Shtuar nga: Argjendi
Shiko foton në madhësin origjinale
Ranguar: 4.8/4

« Previous  | 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] |  Next »

Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2024