E diel, 18/04/2021, 07:34
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Pejgamberët e Allahut [25]
Personalitete Islame [0]
Popujt e humbur [1]
Histori Islame [0]
Fragmente nga jeta e sahabëve [0]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Histori » Pejgamberët e Allahut

Artikuj në kategori: 25
Artikujt e shfaqur: 25-25
Faqet: «- 1 2 3

Radhit sipas:: Data · Emri · Votat · Komentet · Shikimet

25- Muhammedi,Alejhi selam,vula dhe permbyllja e pejgambereve. Allahu e ka derguar para Kijametit dhe e ka derguar tek te gjitha krijesat;njerzit e exhine.Poashtu Allahu,subhanehu ve teala, ia ka dhene edhe Kur'anin e Perjetshem.Ishte analfabet…Ummeti i tij është i fundit ne këtë bote ndersa i pari ne boten tjeter.Pejgamberi i pari ringjallet dhe eshte pronar i ndermjetesimit te madh Diten e Kijametit.

Pejgamberët e Allahut | Views: 767 | Added by: shpend-xhelili | Date: 17/08/2009 | Comments (0)

1-12 13-24 25-25
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2021