E premte, 22/09/2023, 08:50
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Pejgamberët e Allahut [25]
Personalitete Islame [0]
Popujt e humbur [1]
Histori Islame [0]
Fragmente nga jeta e sahabëve [0]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Histori » Pejgamberët e Allahut

1- Ademi,alejhi selam

1- Ademi,alejhi selam.Baba i njerzit dhe profet (nebijj) i pare.Allahu e kishte nderuar sepse e kishte krijuar me doren e Tij dhe e kishte frymezuar nga shpirti i Tij si dhe kishte urdheruar melaiket t'i benin sexhde.Thote Allahu,subhanehu ve teala," Përkujto kur Ne u thamë engjëjve: “Bëni sexhde Ademit!” (në shenjë përshëndetjeje) e ata i bënë, me përjashtim të Iblisit…".(Isra 61) .

Kategori: Pejgamberët e Allahut | Shtuar nga: shpend-xhelili (17/08/2009)
Klikime: 2106 | Ranguar: 3.4/16
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2023