E premte, 19/10/2018, 11:44
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 2
Vizitorë: 2
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Pyetje & Përgjigje

A lejohet mbajtja e peshqve ne akuarium?

Pyetje:

Esselamu aleikum!

A lejohet mbajtja e peshqve ne akuarium?Përgjigje:

Alejkumus selam ve Rahmetullahi ve berekatuh

Po, lejohet të mbahen peshqit në akuarium, derisa i ushqen dhe i mirëmban. I Dërguari, lavdërimi dhe paqja e Allahut qofshin mbi të, përmendi dënimin për gruan që e mbylli macen dhe as nuk e ushqente e as nuk e lironte të dalë e të ushqehet jashtë.

Derisa i ushqen peshqit, i krijon kushte për jetesë dhe i mirëmban, lejohet të mbahen.

Allahu e di më së miri! 


                                                          Muhamed Dërmaku

Kategori: Pyetje & Përgjigje | Shtuar nga: ShpendXhelili (05/04/2011)
Klikime: 1007 | Komentet: 1 | Ranguar: 5.0/4
Gjithsejt komente: 1
1  
Une ia kam bere te njejten pyetje nje hoxhe dhe me ka dhene pergjegjen e kundert nga ky i juaji.Ai ka thene se kusht per ti mbajtur peshqit eshte vetem nje akuarium shum i madh per hapesire sa me te madhe te levizjes se peshkut e jo keta te zakonshmit qe perdoren me se shumti.selam alejkum

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2018