E hënë, 10/12/2018, 07:40
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Pyetje & Përgjigje

Prej cilës moshë është e obliguar mbulesa?

Pyetje:

Selam alejkum!


Prej cilës moshë është e obliguare mbulesa, se kam dëgjuar se mbulesa është e obliguar prej kur të paraqitet cikli i parë menstrual.

 Përgjigje:

Alejkum selam ve Rahmetullah!

 

Po motër, edhe mbulesa sikur të gjitha obligimet e tjera fetare i ngarkohen myslimanit, mashkull qoftë apo femër, në moshën madhore, apo në moshën e pjekurisë, e cila tek femrat vërtetohet me paraqitjen e parë të ciklit menstrual.


Allahu e di më së miri!

Kategori: Pyetje & Përgjigje | Shtuar nga: ShpendXhelili (20/03/2011)
Klikime: 955 | Komentet: 1 | Ranguar: 5.0/3
Gjithsejt komente: 1
0 Spam
1 emine  
selam mbulesa eshte obligative kur parqitet cikli mujor dhe fillon logaritja e veprave alm

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2018