E premte, 20/04/2018, 21:19
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Pyetje & Përgjigje

Kam shumë oferta për martesë, por nuk mund të vendosi

Pyetje:

Jam një besimtare kam shumë oferta për martesë po askund nuk bëhet. Me rregullat Islame duhet edhe pajtimi i babait, po asnjëherënuk është kismet mu u bo deri më tani pse?
Mos ndoshta është lloj sihiri?


Përgjigje:

Ka mundësi që sihri të ketë këtë ndikim në mosrealizimin e ofertave për martesë. Një gjë e tillë mund të identifikohet nëse ofertat janë serioze, i plotësojnë kushtet për t’i pranuar, janë të gjitha rrethanat që e ndihmojnë fejesën, nuk ka mospajtime të arsyeshme as nga ana e djalit e as nga ana e vajzes, por thjesht ndodh refuzimi, qoftë nga familja apo vajza, apo tërhiqet oferta pa shpjeguar ndonjë arsye të pranueshme, atëherë mund të dyshohet se ka sihër, për shërimin e të cilit duhet të konsultohet ndonjë hoxhë që bën kurimin e sihrit me Kur’an.

Allahu e di më së miri!


                                                             Muhamed Dërmaku
 

Kategori: Pyetje & Përgjigje | Shtuar nga: ShpendXhelili (28/02/2011)
Klikime: 1237 | Komentet: 1 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 1
1  
Esselam Alejkum we rametullahu we berekatuhu.!
Jam nj moter Muslimane fali 5 kohet e Namazit .Dhe per ket e Falenderoj ALL-LLAHUN xh.sh qe me udhzoi INSHALLA e Udhzon Gjith umetin e Muhammedi a.s
Deshiroja tja beja nj pytje Lidhur me nukjen e vetullave un kam degjuar qe ajo femer qe i nuk vetullat e saj esht e Mallkuar nga ALL-LLAHU xh.sh
Dhe dua ta di nese esht e vertet .
ALL-LLAHU na Meshiroft e INSHALLA Gjithmon jemi Te Udhzuar nga ALL-LLAHU xh.sh INSHALLA e ndejkim Udhen e Profetit Ton Muhammedit a.s
ALL-LLAHU ja shperbleft per punen qe Beni.! Amin INSHALLA

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2018