E martë, 24/04/2018, 09:30
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Pyetje & Përgjigje

Deri në cilin muaj të shtatzënisë janë të lejuara marrëdhëniet intime...?

Pyetje:

Es-selamu alejkum!
Ju përshëndes juve redaksi e nderuar. Kam një pyetje për hoxhën e nderuar.
A mund të na tregoni se deri në cilin muaj të shtatzënisë janë të lejuara marrëdhëniet  intime dhe a ka diçka të rrezikshme kjo për foshnjën në bark? 
Allahu ju shpërbleftë dhe na bashkoftë në Xhenet!


Përgjigje:

Alejkumus selam ve Rahmetullah!

Marrëdhëniet intime nuk kufizohen në ndonjë periudhë të shtatzënisë dhe nuk ka asnjë pengesë për to, qoftë edhe një natë para lindjes, përveç nëse mjekja specialiste e gjinekologjisë vëren ndonjë çrregullim në zhvillim të frytit dhe sugjeron që marrëdhëniet intime të shmangen tërësisht në periudhën pak para lindjes, apo të zhvillohen por me kujdes.

Allahu e di më së miri! 

Amin, lutjet tuaja të mira qofshin të pranuara!

Kategori: Pyetje & Përgjigje | Shtuar nga: ShpendXhelili (06/02/2011)
Klikime: 1554 | Ranguar: 5.0/2
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2018