E mërkurë, 25/04/2018, 09:28
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Pyetje & Përgjigje

A prishet abdesi kur pastrohet fëmija nga papastërtitë?

Pyetje:

Selam alejkum!

E kam një pyetje: motra ime është e martuar dhe e ka një djalë 9 muajsh. Ajo dëshiron ta di se a i prishet abdesi motrës nëse e pastron djalin nga papastërtia (nevoja). Faleminderit për mirëkuptim! Selam alejkum!


Përgjigje:

Alejkum selam ve Rahmetullah!

Jo, abdesi nuk i prishet nënës kur e pastron fëmijën nga papastërtitë, por obligohet vetëm t’i ruajë rrobat e veta dhe t’i pastrojë duart e veta, në mënyrë që mos të ketë në trupin dhe rrobat e saj papastërti. 

Allahu e di më së miri!                                                                      Muhamed Dërmaku

Kategori: Pyetje & Përgjigje | Shtuar nga: ShpendXhelili (30/01/2011)
Klikime: 1263 | Ranguar: 4.0/3
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2018