E diel, 17/06/2018, 22:54
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kur'an [50]
Mesxhidul Haram (Mekka) [68]
Medina [4]
Esmaul Husna - Emrat e Allahut [69]
Dizajne nga Klubi Kulturorë [40]
Dizajne nga Arti Islam [18]
Xhihad [0]
Pamje natyrore [54]
Kaligrafi [0]
Xhami shqiptare [0]
Interesante [0]
Mrekullit e Allahut [0]
Xhami enterier [26]
Dizajne të bukura [38]
Xhami të bukura [1]
Emri Allah dhe Muhammed [80]
Natyra Kosovare [0]
Namaze interesante [0]
Krijesat e Allahut xh.sh [90]
Ramadan wallpaper [249]
Dizajne nga Sinqeriteti.com [25]
FRAGMENTE NGA JETA E SAHABËVE [0]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 3
Vizitorë: 3
Anëtarë: 0
Hyrja » Albumi » Esmaul Husna - Emrat e Allahut » EL-VEDUD
48. EL-VEDUD - i Dashuri. Allahu i do krijesat e Tij, të cilat njohin madhështinë e Tij. Dashuria këtu nënkupton dy gjëra: Njëra prej tyre është se Allahu i do besimtarët dhe është i kënaqur ndaj tyre, kurse tjetra se edhe besimtarët e duan Allahun me zemrat e tyre, dhe kjo dashuri hyjnore i bën zemrat e tyre të mbushen me ekstazën e dashurisë hyjnore, gradë që mund ta arrijnë vetëm më të devotshmit.
Klikime: 287 | Dimensionet: 400x300px/49.5Kb
Data: 11/01/2011 | Shtuar nga: Argjendi
Ranguar: 0.0/0


Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2018